تبلیغات موبایلی

تبلیغات در شبکه های مجازی
تبلیغات در شبکه های مجازی

تبلیغات موبایلی چیست

تبلیغات کلیلکی موبایل تبلیغات ویدیویی در اپلیکیشن موبایل

در حال حاضر دسترسی به اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه بیش از ۶۰ درصد در مقایسه با دسترسی از طریق کامپیوترهای رومیزی است، این منطقی است که مدل های جدیدی از کسب درآمد اینترنت در دنیای تلفن همراه شکل بگیرد. بر خلاف تبلیغات در سیستم های سنتی نظیر تلویزیون یا رادیو، این تبلیغات به خصوص در تلفن همراه بسیار چشمگیر و موثر است.

مشتریانی که میخواهند به تبلیغات تلفن همراه بپیوندند میتوانند از گزینه های زیادی استفاده کنند. انواع مختلفی از تبلیغات تلفن همراه وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. آیا برند تجاری شما خدماتی آنلاین ارائه می کند؟ یا خدمات شما مبتنی بر بستر وب نیست و خدمات آفلاین دارید؟ آیا تیم شما دارای منابع فنی و خلاق لازم برای استراتژی تبلیغات موبایلی است؟
“موارد مذکور سوالات اولیه برای ساخت و اجرای کمپین تبلیغاتی در موبایل است."

تبلیغات در بستر موبایل و اپلیکیشن موبایل به عنوان یک فرمت از پیش نوشته شده وجود ندارد. بنابراین برای داشتن تبلیغات موثر موبایلی اول از همه باید سناریو برند شما آماده باشد. داشتن یک سناریو برای تبلیغات موبایلی بسیار ضروری است. در ادامه چند نوع از تبلیغات موبایلی رو برای شما به اختصار توضیح می‌دهیم:

تبلیغات در نرم افزارهای پر دانلود
  • تبلیغات در نرم افزارهای رایگان

برنامه ها و اپلیکیشن ها بخشی جدایی ناپذیر از دستگاه های تلفن همراه هستند که آنها را تبدیل به یک غول تبلیغات تلفن همراه می کند. برندهایی که می خواهند از برنامه های موبایل برای تبلیغات خود استفاده کنند دو انتخاب در پیش رو دارند:

در درجه اول باید برنامه ی تلفن همراه متناسب با کسب و کارتان داشته باشید که متعلق به نام تجاری شما باشد. به عنوان مثال برنامه کرفس که به مشتریان اجازه می دهد تا معیارهای تناسب اندام را ردیابی کنند، نمونه ای از یک برنامه با نام تجاری است. برنامه های موبایل طراحی شده توسط برندها می توانند قابلیت های مفیدی را ارائه دهند و اغلب بیشتر از تبلیغات بنر در سایر اپلیکیشن ها بهره بگیرند.

طراحی برنامه های موبایل متناسب با برند شما نیازمند مهارت های فنی بیشتری نسبت به سایر فرمت های برنامه تلفن همراه ساده است، به این معنا که شما باید نرم افزار خود را به گروهی خبره بسپارید.

گزینه دوم این است که در برنامه دیگری تبلیغ کنید. بازی های رایگان موبایل اغلب در تبلیغات برنامه ها، از جمله تبلیغات بنر و یا تبلیغات بومی که در جریان بازی ساخته شده اند، از این ویژگی برخوردار اند. مزیت تبلیغات در سایر اپلیکیشن ها، بالا رفتن نرخ آشنایی از نام تجاری شما یا به عبارتی بالا رفتن سطح آگاهی مردم از خدمات و نام تجاری شما است.

اثر بخشی محتوای تصویری در تبلیغات موبایل
اثر بخشی محتوای تصویری در تبلیغات موبایل
  • محتوای تصویری

نوع دیگری از تبلیغات، تبلیغات تصویری و محتوایی است. در این بستر شما از کسب و کار خود و یا از نوع خدماتتان ویدیوئی چند ثانیه ای تهیه می کنید. با نمایش این ویدیو در بستر موبایل باعث بیشتر دیده شدن نوع خدماتتان است. تبلیغات ویدیو موبایل یکی از موثرترین راه ها برای نمایش کیفیت خدمات شما است. البته در نظر داشته باشید که در تبلیغات موبایلی زمان بسیار حیاتی است.