رپورتاژ آگهی

ریپرتاژ آگهی
ریپرتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی تولید محتوا تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی

ریپورتاژ آگهی و تاثیرات آن بر برند سازی

رپورتاژ آگهی تفاوت زیادی نسبت به تبلیغات متنی دارد. اول، محتوای تولیدی برای برند در رسانه های متعلق به مالک موجود است. تفاوت در همین جاست. اگر برای نمایش محتوا با پرداخت مبلغی از رسانه ای دیگر استفاده شود، این دیگر بازاریابی محتوا نیست. دوم، بازاریابی محتوا یک کشش است، نه استراتژی فشار. تولید محتوا قطع نمی شود، بلکه با یک سیکل و سناریو خاص در حال تولید شدن است. با توجه به روند بازار و مطالعات انجام شده در این خصوص، روند تولید محتوا از رپورتاژ آگهی بالاتر بوده اما در رپورتاژ آگهی سطح هوشیاری از برند بالاتر رفته و با داشتن محتوای قوی، مشتری وفادار خواهد شد.

  • لینک برگشتی

زمانی که رپورتاژ آگهی برای کسب و کار شما تولید می شود، توسط وب سایت های برتر بارگزاری و قابل نمایش است. در این متن می توان تعداد محدودی لینک معرفی کرد. این لینک ها در سطح نمایش متن ها به سایت اشاره میکند. یکی از بهترین ترفندها برای دست یابی به رتبه مناسب، همین بک لینک ها است. در وب سایت میزبان که نمایش رپورتاژ آگهی شما است ، لینک های سایت با قابلیت انتقال به صفحه منتخب سایت شما را دارد. خواننده پس از مطالعه این صفحه با کلیک بر روی این لینک ها وارد سایت شما می شود. با ورود به سایت میزان رتبه سایت شما بالا رفته و تاثیر مناسبی در بستر اینترنت به خود میگیرد. بطور مثال سایتی معروف درباره دکوراسیون داخلی مقاله نویسی در سایت خود میکند و کاربر را با دکوراسیون داخلی آشنا میکند و در انتهای مقاله خود وب سایت شما را که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت میکنید به عنوان معتمد این حرفه معرفی میکند.

  • وفاداری مشتری

در رپورتاژ آگهی نباید خودستایی کرد. از نوشتن هدف های والا هم باید خودداری کرد. هدف والا بسیار خوب است اما در تبلیغات رپورتاژ آگهی مشتری حال را می خواهد، نه آینده را. با نوشتن متن قابل قبول و تصویر کشیدن نوع خدمات به صورت واقعی، خواننده باور بهتری پیدا میکند. مطالعه رپورتاژ آگهی برای نمایش فعالیت فعلی شما و در آخر به تصویر کشیدن نوع هدف شما در آینده است. یعنی به مشتری این را بیان میکنید که اگر با ما باشید چنین می شود. نه اینکه آینده ما چنان هستیم! حال مشتری با کلیک بر روی لینک ها ایجاد شده، به وب سایت هدف وارد می شود. آنچه خوانده بود اگر در مقصد برایش ملموس باشد، او یک مشتری وفادار خواهد شد. پس کسب و کار شما قبل از شروع مقوله رپورتاژ آگهی نیازمند محتوای علمی و با ارزش است و این محتوا باید در سایت شما تولید شود.