عکاسی صنعتی

تصویر برداری صنعتی عکاسی صنعتی
تصویر برداری صنعتی عکاسی صنعتی

اصول عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی اصول عکاسی آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی شامل طیف گسترده ای از عکاسی در هر سازمان و شرکتها و فروشگاه ها برای تولید و فروش کالا و خدمات تجاری می باشد. اگر چه امروزه بسیاری از کسب و کارها با این مهم آشنایی ندارند و خود اقدام به عکاسی غیر حرفه ای میکنند اما نیاز مبرم بیشتر سازمان ها و بنگاه های اقتصادی برای داشتن عکس حرفه ای توسط عکاس حرفه ای از کالاها و خدماتشان دارند.

وابستگی عکاسی به تجهیزات
گرفتن تصاویر، چه در سطح پایه و چه حرفه ای، نیاز به استفاده از تجهیزات حرفه ای دارد. در دوران تحول تکنولوژی، گرفتن تصاویر نیز نیازمند ارتقاء تجهیزات در فواصل مکرر دارد. از لحظه ای که نیاز به عکاسی از کالا یا خدماتتان شروع می شود، قطعات مختلفی از تجهیزات در هر مرحله از فرایند عکاسی مورد نیاز است. کلمه “تجهیزات" اغلب برای توصیف یک مرحله استفاده می شود، به این معنی که برای تصویر برداری صنعتی باید از وسایل تکنیکی و خاصی استفاده کرد. تعدادی از این وسایل شامل ابزارهای عکاسی مختلف مانند دوربین ها، لنزها، نور و نرم افزارهای تصویربرداری است. به عنوان مثال، دوربین ها می توانند نوردهی را با استفاده از فلش های خانگی انجام دهند، اما زاویه ی ایجاد شده از تصویر و عمق کالا را از بین برده و جسمی یک بعدی به شما در نهایت نشان می دهد.

عکس برای کاتالوگ
عکس برای کاتالوگ
  • عکاسی کاتالوگ

یکی از زمینه های تخصص در عکاسی تبلیغاتی، عکاسی کاتالوگ است. یکی از مزیت های کاتالوگ در امر تبلیغات، ماندگاری اثر برند شما در ذهن و یاد مشتری است. قبل از صنعت چاپ در جهان، جارچیان این کار را انجام می دادند، اما پس از ظهور صنعت چاپ، نمایش خدمات و کالا به صورت تصویری یک امر مهم تلقی شده است. برای نمایش کالا به بهترین حالت ممکن، باید تسلط به امر عکاسی حرفه ای وجود داشته باشد. تیم مجرب ملی سافت میتواند توسط عکاسان و تجهیزات به روز و حرفه ای خود این امر را پوشش داده و خدمات با کیفیتی به شما رائه دهد.

نمایش کالا به طور واقعی
نمایش کالا به طور واقعی
  • عکاسی تجاری

عکاسی تجاری، شاخه ای از عکاسی حرفه ای است که عمدتا مربوط به تامین نیازهای عکاسی تبلیغات، ارتباطات، نمایش و فروش از طرف صنایع و همچنین بخش های هنری رسانه ای است که در صنعت دخیل است. عکاسان تجاری معمولا عکس هایی از محصولات را برای تولید در کاتالوگ، بروشور، کتابچه دستورالعمل، انتشارات مطبوعات و تبلیغات در روزنامه ها، مجلات و سایر رسانه ها خلق میکنند. از آنجایی که عکس های تجاری به طور معمول به عنوان جایگزینی برای عکس های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند، انتظار می رود که واقع بینانه ظاهر شوند و از آنجا که آنها باید در نظر بیننده، مطلوب ظاهر شوند، به ویژه هنگامی که برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود، انتظار می رود که اشیاء جذاب و مطلوبی باشند . عکاسان تجاری باید حداکثر استفاده از کنترل های اولیه مانند انتخاب پس زمینه و پروکسی، آرایش، روشنایی، دید، انتخاب از لنز، و ساخت محیط عکاسی برای خلق یک عکس جذاب و واقع گرایانه را ببرند.