شبکه‌های اجتماعی

افزایش مشتری در شبکه های اجتماعی
افزایش مشتری در شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی

شبکه های اجتماعی و بازاریابی اینترنتی

امروز ما می خواهیم نقش رسانه های اجتماعی را در بازاریابی دیجیتال به اشتراک بگذاریم. بازاریابی در مورد فروش محصول و خدمات به مشتریان است. به طور کلی  بازاریابی ابزار ارتباط بین شرکت و مخاطب هدف است.

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح گسترده است که به ارتقاء محصولات و خدمات یا برندها از طریق یک یا چندین فرم رسانه های الکترونیکی، به عنوان مثال، تلویزیون، رادیو، اینترنت، رسانه های اجتماعی، بیلبورد الکترونیکی و غیره اشاره دارد.

رسانه های اجتماعی بیشترین بازدهی را در بازاریابی اینترنتی در چند سال گذشته را از خود نشان داده اند. موفقیت نسل جدیدی از سیستم رسانه های اجتماعی، عمدتا فیس بوک و توییتر، شیوه ی برقراری ارتباط و خرید را تغییر داد. همچنین کانال های جدید را برای بازاریابی دیجیتال نیز به ارمغان آورد.

رسانه های اجتماعی اصطلاح است که ما برای توصیف سیستم عامل هایی که مردم را برای تبادل اطلاعات به ارمغان می آورند استفاده می کنیم. محبوب ترین سیستم عامل های اجتماعی عبارتند از: فیس بوک، توییتر، Google+، Pinterest، Instagram، Tumblr، LinkedIn، StumbleUpon و YouTube.

ایجاد ارزش به مشتری
ایجاد ارزش به مشتری
  • ارزش گذاری به مشتری

بازاریابی رسانه های اجتماعی فرایند ارتقاء محصول یا خدمات از طریق کانال های مختلف رسانه های اجتماعی است. به طور کلی دو راه برای انجام یک کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد.

اولین راه رایگان است و با ساختن همراهان، طرفداران یا ارتباطات، با به اشتراک گذاشتن محتوای مفید و … به طور کلی با کاربران ارتباط برقرار می کنیم.
راه دوم از طریق تبلیغات پولی انجام می شود. شما می توانید از بخش تبلیغات در فیس بوک، Google Adwords یا توییتر استفاده کنید تا محصولات یا خدمات خود را در فیس بوک، Google+ و Twitter معرفی کنید.

ارتقا کیفیت ارتباط با مشتری
ارتقا کیفیت ارتباط با مشتری
  • نقش شبکه های اجتماعی در کسب و کار

رسانه های اجتماعی مجموعه ای از کانال های ارتباطی آنلاین است که به افراد یا شرکت ها اجازه می دهد تا با کاربران به اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات و ایجاد ارتباطات بپردازند. رسانه های اجتماعی شامل سایت های شبکه ای محبوب مانند فیس بوک، توییتر، گوگل +، LinkedIn و غیره زمانی که شرکت ها به این کانال های اجتماعی می پیوندند، مشتریان می توانند به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند. رسانه های اجتماعی می توانند به عنوان یک شیوه از بازاریابی کلامی استفاده شوند. از طریق سایت های شبکه های اجتماعی، شما می توانید با مشتریان خود در ارتباط مستقیم باشید.